O NÁS

Naším cílem je rozvíjet samostatné, uvědomělé a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy. Položit základy celoživotnímu vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb. Připravit je do života, pěstovat porozumění a přátelství, předávat jim praktické dovednosti a poznávat svět kolem nás i v nás.

Klademe důraz na individuální přístup ke každému dítěti a vytváření harmonického a laskavého prostředí. Samozřejmostí je láskyplné uspokojování všech potřeb dětí, poskytovat dětem pocity bezpečí a jistoty, díky kterému se mohou rozvíjet.

U dítěte rozvíjíme celou jeho osobnost, poskytujeme mu základ pro zdravé sebevědomí a sebejistotu, být samo sebou a zároveň se přizpůsobovat a respektovat život ve společnosti.

Dbáme na rozvoj jazykových a komunikativních schopností a dovedností, dětem napomáháme zvyšovat jejich představivost, slovní zásobu, schopnosti myslet v širších souvislostech a rovněž rozvíjet schopnosti lépe formulovat své myšlenky. Děti se učí nové básničky a písničky, doplněné pohybovými aktivitami. 

Podporujeme rozvíjet schopnosti jemné i hrubé motoriky, posilujeme koncentraci pozornosti, paměti a další kreativní činnosti, které jsou přizpůsobeny věku, zájmu a individuálním potřebám každého dítěte.

Během týdne se pravidelně střídají činnosti, které tématicky korespondují s ročním obdobím, zájmy a dovednostmi dětí.

VEGANSKÁ A RAW STRAVA

Milujeme živou stravu.  Podporujeme organické farmy, pěstujeme si vlastní plodiny.

Skvělé kaše, sušené banány, domácí ledňáky, pomazánky. Nakupujeme rozmanité druhy chleba od lokálních firem. Mixujeme smoothie, odšťavňujeme ovoce, namáčíme oříšky, klíčíme obiloviny.

Před tím, než jídlo sníme s láskou poděkujeme Matce zemi za krásné dary. Za každým jídlem je příběh, který sdílíme. Rádi spolupracujeme s místními veganskými restauracemi, momentálně nám obědy a odpolední svačiny s úsměvem dováží bistro Veg8cafe. Potraviny chodíme nakupovat často i s dětmi, do krásného ekologického obchůdku na Úvoze “Nasyp si”. Ukazujeme tak dětem cestu jak redukovat plastové obaly na minimum Je to skoro takový rituál, nachystat si vlastní nosiče, tašku a vyrazit na procházku do Nasyp si, kde nakoupíme úplně všechno, co potřebujeme. Od pracích prášků po kaše a oříšky. S dětmi rozhodně doporučujeme, mají krásné dřevěné regály a příjemnou slečnu za pultem. Věřte, že jídlo pak dostane úplně jiný rozměr. Děti si tak lépe uvědomí širší souvislosti spojené s tím, že se jim na talíři objeví již připravené jídlo. 

Chceme změnu a proto jsme začali u sebe, můžeme tak být inspirací pro ty nejmenší, které to pak již budou žít automaticky. Tato investice se vyplatí.

CO U NÁS ZAŽIJE

Jóga a Akro jóga

Budujeme koordinaci, koncentraci, sílu. Odbouráváme strach a utužujeme vztah. 

Cvičit akro jógu s dětmi je skvělá zábava. Děti se smějí, hrají si a chtějí více a více. Cílem lekcí je být v přítomném okamžiku – teď a tady – je to také skvělá inspirace pro Vás, jak trávit čas se svými dětmi, a jak se na sebe naladit prostřednictvím kontaktu  a rovnocenného postavení.

Děti jsou od přírody nadané pro tento druh cvičení, i přesto, že se s jógou nikdy nesetkali. Jóga je krásná cesta pro budování jejich flexibility, síly, koordinace a koncentrace, přičemž harmonie a jistota roste jakou součást jejich osobnosti. Je to cesta, jak překonat strach a budovat vztah. Výsledky se dostavují hned. 

Sázení rostlinek a sběr ovoce

Učíme děti lásce k přírodě a ochraně životního prostředí. 

Jak jen to jde trávíme s dětmi čas na čerstvém vzduchu. Děti si hrají na písku, v domečku či na skluzavce, jezdí na tříkolkách, malují na zem křídami a  když přijde sezóna, sázíme sazeničky, bylinky nebo nové ovocné keře. Když nám pak plodiny uzrají s dětmi je sklidíme, a připravujeme nejrůznější dobrůtky.

Den s fotografem

Plavání

Jízda na koních

Zimní radovánky

Čajový rituál

Narozeninové oslavy

Procházky a výlety